اخباراخبار حیات وحش

خرس دونده‌ای را در مسیر جنگلی کشت

یک خرس جوان دونده را در مسیر جنگلی روستایی در شمال ایتالیا کشت. جسد آندریا پاپی، ۲۶ ساله، توسط گروه جست‌وجو در جنگل پیدا شد. حامیان حیوانات معتقدند مقامات محلی نسبت به اطلاع رسانی در خصوص عدم ورود به محدوده‌ی حیوان دارای توله کوتاهی کرده‌اند.

مجله گیچ gich.ir به نقل از گاردین: یک خرس در مسیر جنگلی در شمال شرقی ایتالیا یک دونده را کشت. منبع نزدیک به پرونده به خبرگزاری فرانسه گفت: “اولین مورد در نوع خود بود.”

آندریا پاپی، ۲۶ ساله، روز چهارشنبه هنگام دویدن در منطقه کوهستانی نزدیک روستای خود، کالدس، در منطقه ترنتینو توسط خرس کشته شد. عدم بازگشت او به خانه باعث شد تا خانواده‌اش احساس نگرانی کنند. سرانجام گروه‌ جست‌وجو جسد او را یک شبه پیدا کرد.

تایید حمله‌ی خرس در کالبدشکافی

این منبع افزود: او از ناحیه گردن، بازوها و قفسه سینه زخم‌های عمیقی برداشته. در کالبد شکافی که روز جمعه انجام شد به این نتیجه رسیدند که توسط خرس مورد حمله قرار گرفته است.

معرفی مجدد خرس به طبیعت منطقه

ماه گذشته نیز خرس به مرد دیگری در همان منطقه حمله کرده بود. آن حادثه باعث بحث در مورد خطرات ناشی از حیوانات شد. چرا که ‌آن‌ها بین سال‌های ۱۹۹۶ و ۲۰۰۴ دوباره به آن منطقه معرفی شده‌اند.

خرس قهوه‌ای ماده به نام دانیزا در سال ۲۰۱۴ مردی را که به دنبال قارچ می‌گشت، در همان منطقه مجروح کرد. این حیوان سال ۲۰۰۰ از اسلوونی به جنگل‌های ترنتینو منتقل شده بود.

دانیزا هنگام تلاش برای زنده‌گیری و پس از تزریق داروی بیهوشی تلف شد.

مجله گیچ را در فضای مجازی دنبال کنید:

تصمیم بر کشتن خرس است!

مائوریتزیو فوگاتی، رئیس منطقه ترنتینو عصر جمعه به خبرنگاران گفت: مقامات محلی تصمیم گرفته‌اند این حیوان را شناسایی کرده و بکشند. گروه محیط زیست WWF قبلاً اذعان کرده بود که باید از بین برود.

حامیان حیوانات: نباید وارد محدوده زادآوری خرس ماده شد!

آناماریا پروکاچی، بوم‌‌شناس و همکار گروه حمایت از حیوانات ENPA نظر دیگری دارد. او فقدان اقدامات احتیاطی توسط مقامات محلی را عامل بروز این حادثه می‌داند. استدلال وی چنین است که خرس ها معمولاً از مردم فاصله می‌گیرند.

وی افزود که مقامات محلی باید اطمینان حاصل می‌کردند که مردم از مناطقی که حیوان ماده در آنجا توله‌های خود را بزرگ می‌کنند دور می‌مانند.

پایان خبر

منبع
گاردین
مشاهده بیشتر

احسان میرزائی

احسان میرزایی - کنش‌گر مستقل محیط زیست - حامی حقوق کودکان - داوطلب امداد در سیل و زلزله - کارشناس ارشد مطالعات فرهنگی و رسانه - کارشناس ارشد روابط‌عمومی - موسس مدرسه طبیعت طهران - مشاور فرهنگی محیط‌ زیستی - ایده‌پرداز کمپین‌های فرهنگی-محیط‌زیستی: کمپین سبزی نوروز، کمپین ایران پاک و... - اولین مروج تخصصی سبک زندگی سبز به زبان فارسی - #احسان_میرزائی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا