اخباراخبار تغییر اقلیم و گرمایش زمین

شتاب در تغییر برای حل بحران آب

بحران آب در کمین صلح جهانی!

بحران آب صلح جهانی را تهدید می‌کند. بحرانی که از آن به عنوان زمینه‌ساز جنگ جهانی آب یاد شده است. اما سازمان ملل تلاش کرده تا جلوی فاجعه را بگیرد. تعیین روز ۲۲ مارس (۲ فروردین) به عنوان روز جهانی آب و تمام تلاش‌های پیرامونی در همین راستا بوده. شعار امسال «شتاب در تغییر برای حل بحران آب» تعیین شده است.

احسان میرزائی

مجله گیچ gich.ir: روز جهانی آب ۲۰۲۳ با شعار «شتاب در تغییر برای حل بحران آب» همراه شده است. اما گویا بسیاری از ما در دنیای پر از اخبار ناگوار نسبت به هر هشداری مقاوم شده‌ایم. بی اعتنایی نسبت به هشدارها گاهی ناشی از ناآگاهی بوده و گاهی برآمده از خودخواهی!

تاریخچه‌ی نامگذاری روز جهانی آب

روز جهانی آب برای نخستین بار در سال ۱۹۹۲ و در بیست و یکمین دستور جلسه کنفرانس محیط زیست و توسعه سازمان ملل مطرح شد. سپس ۲۲ مارس در شهر ریودوژانیرو به عنوان “روز جهانی آب” اعلام شد. از همه کشورها درخواست شد تا در راستای اجرای بیانیه ۲۱ سازمان ملل اقدام کنند.

اقدامی در راستای آگاه‌سازی مردم در مورد آب از طریق انتشار نشریات و برگزاری همایش‌ها، نشست‌ها و نمایشگاه‌ها. همچنین در گرامیداشت روز جهانی آب بکوشند.

سازمان ملل هر سال شعاری را برای این روز انتخاب و از ۲۲ تا ۲۴ مارس کنفرانس آب را در یکی از شهرهای جهان برگزار می‌کند.

انتهای پیام

مشاهده بیشتر

احسان میرزائی

احسان میرزایی - کنش‌گر مستقل محیط زیست - حامی حقوق کودکان - داوطلب امداد در سیل و زلزله - کارشناس ارشد مطالعات فرهنگی و رسانه - کارشناس ارشد روابط‌عمومی - موسس مدرسه طبیعت طهران - مشاور فرهنگی محیط‌ زیستی - ایده‌پرداز کمپین‌های فرهنگی-محیط‌زیستی: کمپین سبزی نوروز، کمپین ایران پاک و... - اولین مروج تخصصی سبک زندگی سبز به زبان فارسی - #احسان_میرزائی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا