اخبار

محدودیت های ترافیکی نوروز ۱۴۰۲

محدودیت‌های ترافیکی ایام نوروز اعلام شد

کدام جاده‌ها در ایام نوروز یک‌طرفه است؟

محدودیت‌ها و ممنوعیت‌های ترافیکی جاده‌های کشور از جمله چالوس و هراز برای ایام نوروز تا پایان روز سه‌شنبه ۱۵ فروردین ماه ۱۴۰۲

مرکز مدیریت راه‌های کشور

به گزارش مجله گیچ gich.ir به نقل از ایسنا: ‌محدودیت‌های ترافیکی نوروز ۱۴۰۲ توسط مرکز مدیریت راه‌های کشور اعلام شد. با توجه به پیش‌بینی وضعیت تردد و اقدامات کنترل ترافیک تعطیلات نوروز سال ۱۴۰۲ و ارتقاء ضریب ایمنی و تسهیل عبور و مرور وسایل نقلیه محدودیت‌ها و ممنوعیت‌های ترافیکی از امروز تا پایان روز سه‌شنبه ۱۵ فروردین ماه ۱۴۰۲ اجرا می‌شود.

عوارض ورود خودرو به طبیعت

محدودیت تردد موتور سیکلت‌ها

عبور و مرور انواع موتور سیکلت در ایام اجرای طرح نوروزی در تمامی آزادراه‌ها و بزرگراه‌ها، محورهای کرج – چالوس، هراز، فیروزکوه و سایر محورهایی که ضرورت ایجاب کند، ممنوع است.

سفر و میهمانی به سبک زندگی سبز

محدودیت ترافیکی برای انواع تریلر و کامیون

تردد انواع تریلر، کامیون و کامیونت به استثنای حاملین مواد سوختی، بهداشتی، کالای اساسی و دارای مجوز در تاریخ  ۱۳ فروردین ۱۴۰۲ در کلیه محورهای برون‌شهری کشور ممنوع است.

در تمامی محورهای برون‌شهری که ممنوعیت و محدودیت ترافیکی برای انواع تریلر و کامیون اعمال می‌شود.  عبور و مرور انواع تریلر، ناوگان ترانزیتی، کامیون و تانکرهای حامل مواد سوختی و فاسدشدنی، بهداشتی، کودهای شیمیایی، ضدعفونی‌کننده و کالاهای اساسی (گندم، جو، برنج، سویا، دانه‌های روغنی و …)  یا دارای مجوز از پلیس راهور فراجا از این امر مستثنی بوده و ممنوعیت تردد این قبیل وسایل نقلیه فقط در راه‌هایی اعمال می‌شود که مقررات یک‌طرفه شدن عبور و مرور در آنها اجرا می‌شود یا ممنوعیت تردد در طول سال دارند.

راهکارهای پیشگیری از دزدیدن و سرقت موتور سیکلت

محدودیت‌های ترافیکی محور چالوس

محدودیت‌های ترافیکی محور چالوس از ساعت ۱۲ چهارشنبه ۲۴ اسفند تا پایان دوشنبه ۲۹ اسفند

تردد انواع تریلر، کامیون و کامیونت در محور کرج – چالوس و بالعکس ممنوع است. همچنین تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۲ چهارشنبه ۲۴ اسفند تا پایان دوشنبه ۲۹ اسفند از مرزن‌آباد به سمت کرج ممنوع بوده است. در صورت اعلام مامورین پلیس راه در محل،  تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۶ این تاریخ‌ها تا ساعت ۲۴، از کرج میدان امیرکبیر و آزادراه تهران – شمال به سمت مرزن‌آباد به‌صورت یک‌طرفه خواهد بود.

راهنمای رانندگی در شرایط جوی نامساعد
محدودیت‌های ترافیکی محور چالوس دوم، سوم و چهارم و روزهای ۱۱، ۱۲، ۱۳ و ۱۴ فروردین از ساعت ۱۲ تا ساعت ۲ بامداد روزهای بعد

تردد انواع وسایل نقلیه در روزهای دوم، سوم و چهارم و روزهای ۱۱، ۱۲، ۱۳ و ۱۴ فروردین از ساعت ۱۲ تا ساعت ۲ بامداد روزهای بعد از کرج میدان امیرکبیر و ابتدای آزادراه تهران-شمال (انتهای بزرگراه آزادگان) به سمت مرزن‌آباد ممنوع بوده و در صورت اعلام مامورین پلیس راه در محل،  تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۶ تاریخ‌های مذکور تا ساعت ۲ بامداد روز بعد، از مرزن‌آباد به سمت کرج و تهران به‌صورت یک‌طرفه خواهد بود.

با وجود این در صورت افزایش حجم تردد در آزادراه تهران – شمال و احتمال کندی ترافیک در داخل تونل‌ها با اعلام مامورین مستقر در محل مسیر جنوب به شمال یا شمال به جنوب به‌صورت مقطعی از ابتدای آزادراه در هر دو مسیر مسدود خواهد شد.

رالی در میراث جهانی جنگل هیرکانی!

محدودیت‌های محور هراز

تردد انواع تریلر در محور هراز همچنان ممنوع است. تردد انواع کامیون و کامیونت به استثنا حاملین مواد سوختی و فاسد شدنی از امروز تا ساعت ۲ بامداد روز شنبه پنجم فروردین ۱۴۰۲ و از ساعت ۶ روز پنجشنبه دهم فروردین تا ساعت ۲ بامداد روز سه‌شنبه ۱۵ فروردین از رودهن به آمل و بالعکس ممنوع است.

تردد انواع وسایل نقلیه روز دوشنبه ۲۹ اسفند ۱۴۰۱ از ساعت ۱۲ تا ساعت ۲۴ از آب اسک به رودهن ممنوع بوده و با اعلام مامورین پلیس راه مستقر در محل، تردد انواع وسایل نقلیه از رودهن به آب اسک به‌صورت یک‌طرفه خواهد بود.

تردد انواع وسایل نقلیه در روزهای دوم، سوم و چهارم و روزهای ۱۱، ۱۲، ۱۳ و ۱۴ فروردین از ساعت ۱۵ از رودهن به آب اسک ممنوع بوده و با اعلام مامورین پلیس راه مستقر در محل، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۳ تاریخ‌های مذکور تا ساعت ۲۴ از آب اسک به رودهن به‌صورت یک‌طرفه خواهد بود.

نقد و بررسی همایش شهداد در تلویزیون

محدودیت‌های محور تهران – فیروزکوه – قائم‌شهر

تردد انوع تریلرها از ساعت ۱۲ تا ساعت ۲۴ امروز چهارشنبه ۲۴ اسفند از مسیر جنوب به شمال محور تهران-فیروز کوه – قائم شهر و بالعکس ممنوع است.

همچنین تردد انواع تریلرها از ساعت ۶ الی ساعت ۲۴ روزهای ۲۵، ۲۶، ۲۷، ۲۸ و ۲۹ اسفند از مسیر جنوب به شمال محور تهران–فیروزکوه – قائم‌شهر و بالعکس ممنوع است.

همچنین تردد انواع تریلرها از ساعت ۶ تا ۲۴ روزهای پنجشنبه و جمعه سوم و چهارم فروردین ۱۴۰۲ از مسیر شمال به جنوب محور قائم‌شهر–فیروزکوه – تهران و بالعکس ممنوع است.

تردد انواع تریلرها از ساعت ۶ تا ۲۴ روزهای ۱۱، ۱۲، ۱۳ و ۱۴ فروردین از مسیر شمال به جنوب محور قائم‌شهر–فیروز کوه – تهران و بالعکس ممنوع است.

مسافران قبل از عزیمت به سمت مقصد خود در نوروز ۴۰۲، می‌توانند از محورهای ترافیکی آگاه شوند و آنگاه به سفر اقدام کنند.

انتهای پیام

مشاهده بیشتر

احسان میرزائی

احسان میرزایی - کنش‌گر مستقل محیط زیست - حامی حقوق کودکان - داوطلب امداد در سیل و زلزله - کارشناس ارشد مطالعات فرهنگی و رسانه - کارشناس ارشد روابط‌عمومی - موسس مدرسه طبیعت طهران - مشاور فرهنگی محیط‌ زیستی - ایده‌پرداز کمپین‌های فرهنگی-محیط‌زیستی: کمپین سبزی نوروز، کمپین ایران پاک و... - اولین مروج تخصصی سبک زندگی سبز به زبان فارسی - #احسان_میرزائی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا