اخبار

برای نجات زمین نذر طبیعت کنیم

 حمایت گیچ از ویردار خرم‌آباد

 

احسان میرزائی: نذر طبیعت رسمی جدید و زیبا است که کم‌کم در کشورمان گسترش پیدا می‌کند، از این‌ رو گیچ ضمن حمایت از طرح حفاظتیِ ویردار، به سهم خود در این اقدام خداپسندانه و محیط‌زیستی مشارکت می‌کند.

یک سالی است که ویردار نجات پیدا کرده، اما در این مدت بی‌پناه مانده است و حالا کنش‌گران محیط‌زیست لرستان قصد دارند با همراه کردن سازمان‌های مربوطه و خیرین طبیعت، حفاظی برای آن درست کنند؛ حفاظی که خطر برخورد خودرو‌های سنگین را از این درخت بلوط کهن‌سال دفع می‌کند.

ماجرای ویردار چه بوده؟

به نقل از پایگاه خبری خبری گُلوَنیgolvani.ir: ”…یک درخت بلوط ۴۵۰ ساله در مسیر جاده جدید خرم‌آباد به الشتر قرار گرفت (خرم‌آباد، مرداد ۱۳۹۴) اما با حضور کنش‌گران محیط‌زیست خرم‌آباد و دخالت مظفر افشار پدر بلوط ایران این درخت حفظ شد. این درخت به پیشنهاد پایگاه خبری گُلوَنی «ویردار» نام گرفت، یعنی نگهبان جنگل… حالا می‌خواهیم با نذرطبیعت برایش حفاظ درست کنیم تا برای همیشه در امان باشد تا برخورد ماشین‌های سنگین ویردار را از ما نگیرد…”

نذر خود را چطور بپردازیم؟

در ادامه اطلاعیه آمده است: ”…پایگاه خبری گُلوَنی با حمایت سازمان حفاظت محیط زیست و اداره کل حفاظت محیط زیست لرستان اولین نذرطبیعت را در لرستان آغاز می‌کند. مبلغی را ما در نظر گرفته‌ایم و نذر کرده‌ایم. شما هم می‌توانید نذرتان را تا آخر شهریور واریز کنید تا قبل از شروع باران‌های پاییزی برای ویردار کاری کنیم. فهرستی از هزینه‌ها و عملکرد این نذر بعد از اتمام کار با اسامی خیرین منتشر می‌شود.

شماره کارت بانک پارسیان به نام محمد پورخداداد: ۶۲۲********۶۸۱۲۷ لطفا بعد از واریز نام و مبلغ واریزی را به شماره زیر پیامک کنید یا اگر سوالی دارید تماس بگیرید: ۰۹۰۳****۱۹۳

همین‌طور می‌توانید به سایت نذرطبیعت مراجعه کنید و از اقدامات انجام شده در این حوزه و نیازهای فعلی مطلع شوید.

مشاهده بیشتر

احسان میرزائی

احسان میرزایی - کنش‌گر مستقل محیط زیست - حامی حقوق کودکان - داوطلب امداد در سیل و زلزله - کارشناس ارشد مطالعات فرهنگی و رسانه - کارشناس ارشد روابط‌عمومی - موسس مدرسه طبیعت طهران - مشاور فرهنگی محیط‌ زیستی - ایده‌پرداز کمپین‌های فرهنگی-محیط‌زیستی: کمپین سبزی نوروز، کمپین ایران پاک و... - اولین مروج تخصصی سبک زندگی سبز به زبان فارسی - #احسان_میرزائی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا